Jury Festiwalu

Przedstawiamy sylwetki Jurorów Śląskiego KONSKA

MARTA TADLA

Absolwentka Studium Aktorskie Teatrów Lalkowych w Będzinie. W roku 1995 artystka rozpoczęła współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i od razu zwróciła na siebie uwagę widzów charakterystycznym image i żywiołowymi interpretacjami, co zapewniło jej wiele niezapomnianych ról. Śląskiej publiczności znana między innymi z roli Podstoliny w musicalu „Pomsta” M. Makuli. Współpracowała z popularnym śląskim zespołem „Antyki”. Posiada piękny głos i duże zacięcie kabaretowe. W jej repertuarze jest sporo piosenek, monologów i wierszy.  Aktorka jest gwiazdą wszystkich koncertów rozrywkowych i sylwestrowych Teatru Rozrywki. Zagrała w głośnym serialu Magdaleny Łazarkiewicz pt. ,,Głęboka woda” nagrodzonym na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

   MAREK SZOŁTYSEK

 Pisarz, dziennikarz, felietonista i historyk specjalizujący się w dwóch dziedzinach: kultura regionalna oraz dzieje kultury chrześcijańskiej. Jest autorem ponad 30 książek i 2000 felietonów prasowych i radiowych oraz wielu programów telewizyjnych. Aktualnie jesienią 2017 roku Szołtysek wydał książkową nowość pt.” Humor śląski”, na bieżąco jako właściciel zarządza Wydawnictwem Śląskie ABC, jest wydawcą codziennych wiadomości po śląsku w Radiu Fest, jest autorem piątkowych felietonów do Dziennika Zachodniego i comiesięcznych tekstów do Gazety Rybnickiej z cyklu „Abecadło rzeczy śląskich” a także prowadzi „Gwarowy Koncert Życzeń Telewizji Katowice”. Najbardziej znane książki Marka Szołtyska z serii śląskiej to m.in.: „Biblia Ślązoka”, „Dzieje Śląska, Polski i Europy”, „Bojki śląskie” czy „Elementarz śląski”. Równocześnie prowadzi badania nad zapomnianymi tradycjami chrześcijańskimi, czego efektem jest nowa seria książek religijnych, którą otwierają dwie pozycje: „Kuchnia Matki Boskiej” i „Ubrania Matki Boskiej”.                                                                                                                                                                 www.szoltysek.pl

 

 

                                 Mirosław Neinert

Aktor, reżyser, dyrektor Teatru Korez,  mentor młodych twórców, promotor wszelkich działań kulturalnych,  pomysłodawca wielu projektów kulturalno-edukacyjnych,  pomysłodawca i szef jednej z najbardziej oryginalnych imprez teatralnych w naszym regionie Letniego Ogrodu Teatralnego i Katowickiego Karnawału Komedii.
Jest m.in. współreżyserem kultowego spektaklu „Cholonek” (spektakl roku 2005 – Złota Maska) granym w wielu miastach Śląska oraz poza regionem.
Jest wybitnym lektorem dubbingującym m.in. bajki dla dzieci dla wytwórni JETIX.
Mirosław Neinert to także juror i przewodniczący wielu konkursów recytatorskich i teatralnych.
Za swoją dotychczasową działalność oraz grę aktorską otrzymał wiele nagród, m.in.  3 Złote Maski – za „Scenariusz…” za „Cholonka” i w kategorii „rola męska” za „Kolegę Mela Gibsona”
Teatr Korez,  którego Mirosław Neinert jest dyrektorem,  jest laureatem nagrody Hanys 2006 za samodzielność i niezależność w tworzeniu sztuki teatralnej.