Jury Festiwalu

MARTA TADLA

Marta Tadla – absolwentka Studium Aktorskiego Teatrów Lalkowych w Będzinie. W roku 1995 artystka rozpoczęła współpracę z Teatrem Rozrywki w Chorzowie i od razu zwróciła na siebie uwagę widzów charakterystycznym image i żywiołowymi  interpretacjami, co zapewniło jej wiele niezapomnianych ról. Śląskiej publiczności znana między innymi z roli Podstoliny w musicalu ,,Pomsta” Mariana Makuli. Współpracowała popularnym śląskim zespołem ,,Antyki”. Posiada piękny głos i duże zacięcie kabaretowe. W jej repertuarze jest sporo piosenek, monologów i wierszy. Aktorka jest gwiazdą wszystkich koncertów rozrywkowych i sylwestrowych Teatru Rozrywki. Zagrała w głośnym serialu Magdaleny Łazarkiewicz pt. ,,Głęboka woda” nagrodzonym na wielu festiwalach w Polsce i za granicą.

DANUTA SCHLETTE (Owczarek)

Danuta Schlette (Owczarek) jest z wykształcenia pedagogiem, instruktorem teatralnym, logopedą oraz nauczycielem dykcji i emisji głosu. W latach młodości była aktorką i dziennikarką. Jest laureatką wielu konkursów recytatorskich m.in. Nagrody Głównej Konkursu o Śląską Paproć. Od 1992 roku prowadzi razem z Dorotą Pomykałą Studio Aktorskie i Policealną Szkołę Aktorską Art-Play w Katowicach. Zajmuje się także szkoleniem dziennikarzy TV (TVS Katowice). Zagrała również w filmach o tematyce śląskiej: ,,Komedianci z wczorajszej ulicy”, ,,Budniokowie i inni” ,,Opowiem wam o pewnej dzielnicy”. Była też jurorem m.in. w Turnieju ,,Pojedynek na Słowa”, oraz prowadziła warsztaty z dykcji na Festiwalu OFPA w Rybniku.

GRZEGORZ POLOCZEK

Grzegorz Poloczek kabareciarz i satyryk, był jednym z filarów Kabaretu Rak. Autor skeczy, monologów, piosenek oraz scenariuszy wielu programów telewizyjnych. Napisał tytułową piosenkę do programu kulinarnego ,,Rączka gotuje”. Doskonały konferansjer, a jego główny atuty to przede wszystkim satyra, śpiew i skuteczne rozśmieszanie publiczności. Jego teksty w ostatnich recitalach odzwierciedlają obecną rzeczywistość, a także są swego rodzaju powrotem do czasów jego młodości, pełnym życia tętniącego w familokach, historii z podwórka i kultu śląskiej tradycji. W ostatnich pięciu latach Grzegorz Poloczek wydał trzy podwójne albumy ,,…z mojego placu”, ,,Dwa światy”, ,,Tam kaj stoi stary szyb” oraz płytę świąteczną ,,Mały podarunek”. Za album ,,Z mojego placu” otrzymał Złotą Płytę.